Nothing last forever
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Endless night.

2 participanți

In jos

Endless night. Empty Endless night.

Mesaj Scris de Kim Seo Yoong Mar Mai 25, 2010 2:49 am

Ieşi pe balcon, nemaiavând deloc somn. Observă bătaia vântului destul de puternică, însă nu dădu atenţie în ciuda îmbrăcăminţii sale sumare. Începu să privească stelele, sprijinindu-şi coatele de balustrada rece.
Kim Seo Yoong
Kim Seo Yoong

Mesaje : 84
Data de înscriere : 25/05/2010

Sus In jos

Endless night. Empty Re: Endless night.

Mesaj Scris de Kannon Mar Mai 25, 2010 3:29 am

Era trecut de miezul nopţii , însă nu mai eram capabil să dorm , aveam câteva coşmaruri ce mă bântuiau încontinuu de când adormisem , m-am ridicat lent de pe suprafaţa moale a patului , străbătându-mi chipul cu degetele , am deschis apoi uşa camerei mele şi m-am îndreptat spre balcon , de cum am păşit pe el , am putut simţi adierea rece a vântului , străpungându-mi hainele şi alea puţine:boxeri şi un tricou lung , de culoare gri. M-am apropiat de balustradă şi am observat încă o persoană acolo , m-am oprit brusc , analizând-o şi menţinând tăcerea.
Kannon
Kannon

Mesaje : 29
Data de înscriere : 25/05/2010

Sus In jos

Endless night. Empty Re: Endless night.

Mesaj Scris de Kim Seo Yoong Mar Mai 25, 2010 3:34 am

Continua să privească atentă, la o adiere mai puternică strângându-şi trupul în braţe, tremurând uşor.
-Grr, acum m-am găsit eu să port doar o cămaşă, mormăi mai încet, păstrându-şi mâinile lipite de corp, oftând scurt.
Kim Seo Yoong
Kim Seo Yoong

Mesaje : 84
Data de înscriere : 25/05/2010

Sus In jos

Endless night. Empty Re: Endless night.

Mesaj Scris de Kannon Mar Mai 25, 2010 3:50 am

"Yeah e cam răcoare pe aici"am recunoscut şi eu în sinea mea când am auzit replica fetei , însă nu mă deranja foarte tare , era mult mai bine decât în camera unde pur şi simplu mă sufocam. M-am aşezat şi eu silenţios pe balustradă , nedorind să o deranjez , dar acum poate se speria , mi-am zis eu lăsând să-mi scape un zâmbet scurt , apoi mi-am scos pachetul de ţigări din buzunarul boxerilor , holbându-mă la el.
Kannon
Kannon

Mesaje : 29
Data de înscriere : 25/05/2010

Sus In jos

Endless night. Empty Re: Endless night.

Mesaj Scris de Kim Seo Yoong Mar Mai 25, 2010 3:54 am

Simţi brusc prezenţa unei alte persoane, la început crezând că pur şi simplu i se pare, dând uşor negativ din cap.
"Eu şi presimţirile mele.." gândi, însă decise să vadă dacă totuşi era cineva sau doar imaginaţia îi juca feste. Îşi întoarse capul în direcţia tânărului, tresărind scurt, atingându-l.
-Real..phew, deci nu-mi joacă imaginaţia feste, mormăi, răsuflând uşurată.
Kim Seo Yoong
Kim Seo Yoong

Mesaje : 84
Data de înscriere : 25/05/2010

Sus In jos

Endless night. Empty Re: Endless night.

Mesaj Scris de Kannon Mar Mai 25, 2010 4:49 am

-Hm deci până la urmă s-a speriat neh?am replicat eu observând cu coada ochiului tresărirea fetei , mi-am întors apoi complet privirea spre ea când mă atinse să verifice dacă sunt real.
-Yup sunt real...sau poate visezi?am zis eu privind-o adânc în ochi.După câteva clipe mi-am redirecţionat atenţia spre pachetul de ţigări.
-Te deranjează dacă fumez?am întrebat în cele din urmă , sustrăgând o ţigare din pachet.
Kannon
Kannon

Mesaje : 29
Data de înscriere : 25/05/2010

Sus In jos

Endless night. Empty Re: Endless night.

Mesaj Scris de Kim Seo Yoong Mar Mai 25, 2010 4:53 am

-Neah, deloc, şopti, întorcându-şi din nou atenţia spre stele, captivată de ele.
-Ah, gomene pentru atingere, murmură amintindu-şi, aplecându-şi uşor capul.
După scurt timp, trase de cămaşă în jos, revenind în a-şi îmbrăţişa corpul pentru a se proteja de frig.
"O răceală nu strică..da' chiar deloc~"
Kim Seo Yoong
Kim Seo Yoong

Mesaje : 84
Data de înscriere : 25/05/2010

Sus In jos

Endless night. Empty Re: Endless night.

Mesaj Scris de Kannon Mar Mai 25, 2010 5:01 am

Mi-am scos şi bricheta , aprinzându-mi ţigarea , lăsând fumul să danseze liber prin aer şi să fie împrăştiat de vânt.
-Neah nu-i nimic...am zis eu când şi-a cerut scuze. Am continuat să inspir fumul toxic , analizându-i mişcările din priviri.M-am apropiat mai mult de ea , îmbrăţişând-o pe la spate , dorind să o încălzesc puţin.
-Ai grijă!S-ar putea să răceşti , am şoptit cam cu greutate din cauza ţigării dintre buze.
Kannon
Kannon

Mesaje : 29
Data de înscriere : 25/05/2010

Sus In jos

Endless night. Empty Re: Endless night.

Mesaj Scris de Kim Seo Yoong Mar Mai 25, 2010 5:05 am

-Eh..?
Rămase uimită, neaşteptându-se la un asemenea gest din partea tânărului. Simţind căldura furnizată de corpul lipit de al său, se mai relaxă puţin, închizându-şi pentru câteva clipe ochii.
-Arigato..şopti uşor, alt cuvânt negăsind a spune.
Kim Seo Yoong
Kim Seo Yoong

Mesaje : 84
Data de înscriere : 25/05/2010

Sus In jos

Endless night. Empty Re: Endless night.

Mesaj Scris de Kannon Mar Mai 25, 2010 5:29 am

Am observat reacţia ei de surprindere , iar chipul mi-a fost brăzdat de un zâmbet ciudat , care dispăru la fel de rapid cum şi apăru.
-Par un băiat atât de rău?am întrebat la fel de încet , aproape de urechea ei , continuând să stau lipit de trupul ei.
Am mai tras de câteva ori din ţigare după ce am vorbit , scrumul începând să cadă din ea , însă nereuşind să atingă pământul căci fu spulberat de vânt. Peste alte câteva clipe mi-am desprind buzele şi am lăsat să cadă ce mai ramsese din ţigară.
Kannon
Kannon

Mesaje : 29
Data de înscriere : 25/05/2010

Sus In jos

Endless night. Empty Re: Endless night.

Mesaj Scris de Kim Seo Yoong Mar Mai 25, 2010 5:34 am

-Eh..etto, nu..şopti puţin încurcată, amuzându-se slab de propria sa persoană.
Urmări cu privirea scrumul provenit de la ţigara tânărului, sesizând momentul în care aceasta se terminase, inspirând aer mai puternic în piept.
Continuă să stea nemişcată, nedoriind să strice momentul, mai ales datorită faptului că începea încet-încet să se încălzească, zâmbind slab, încercând să-şi ignore orice alt fel de trăiri şi gânduri.
Kim Seo Yoong
Kim Seo Yoong

Mesaje : 84
Data de înscriere : 25/05/2010

Sus In jos

Endless night. Empty Re: Endless night.

Mesaj Scris de Kannon Mar Mai 25, 2010 10:14 pm

-Deci până la urmă te deranja fumul?am întrebat privindu-i atent chipul , lăsându-mi capul pe umărul ei , observând destul de bine inspiraţia ei adâncă după ce ţigarea mi se termină.
-Uhm... nu cred că te-am mai întrebat şi ştiu că nu-i chiar atât de frumos să întrebi o fată câţi ani are...dar câţi ai?am întrebat eu puţin curios şi dorind în acelaşi timp să nu las liniştea să se instaleze.
Kannon
Kannon

Mesaje : 29
Data de înscriere : 25/05/2010

Sus In jos

Endless night. Empty Re: Endless night.

Mesaj Scris de Kim Seo Yoong Mar Mai 25, 2010 10:17 pm

-Ah, e în regulă, hm, nu pot zice că-l ador, dar nici că nu-l suport. Între..răspunse la prima întrebare, amintindu-şi de cea de-a doua.
-Nouăsprezece ani am, murmură zâmbind şters. Câţi mi-ai fi dat..? And, câţi ani ai tu? întrebă la rândul său, închizând pentru câteva clipe ochii atunci când vântul îşi schimbă direcţia, lovind-o pentru câteva clipe frontal.
Kim Seo Yoong
Kim Seo Yoong

Mesaje : 84
Data de înscriere : 25/05/2010

Sus In jos

Endless night. Empty Re: Endless night.

Mesaj Scris de Kannon Mier Mai 26, 2010 6:31 am

-Uhm 19 , huh? Eu? Păi ţi-aş fi dat peste 30 , am zis eu în glumă , abţinându-mă să nu râd ca să par serios. Uhm eu păi....ultima dată când am verificat aveam vreo 20..ah eu sunt mai bătrân că tine.
Mi-am dat privirea spre cer , era înnorat , pe cer neputând a se distinge vreo stea sau luna , era într-adevăr cam întuneric , posibil să plouă , am analizat eu simţind vântul parcă mai rece.
-Hm ce zici...intrăm?Cred că vom răci amândoi dacă mai stăm mult pe aici , nici eu nu am prea multe haine pe mine...
Kannon
Kannon

Mesaje : 29
Data de înscriere : 25/05/2010

Sus In jos

Endless night. Empty Re: Endless night.

Mesaj Scris de Kim Seo Yoong Mier Mai 26, 2010 5:34 pm

-Peste 30..? Mă simt..bătrână, murmură bosumflată, privind scurt cerul.
-Huh..? Ah da, mai bine intrăm..aprobă pe un ton şoptit, întorcându-şi privirea spre uşa de la balcon, oftând.
"Iarăşi înapoi în cameră..Mă va sufoca."
Kim Seo Yoong
Kim Seo Yoong

Mesaje : 84
Data de înscriere : 25/05/2010

Sus In jos

Endless night. Empty Re: Endless night.

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum