Nothing last forever
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Night shadows

2 participanți

In jos

Night shadows Empty Night shadows

Mesaj Scris de Rie H. Mar Mai 25, 2010 4:31 am

Imi amintisem ca acum ceva timp urcasem in pod ca duc o chitara. Ma intrebam daca mai se afla acolo...asa ca am urcat in pod fara nici o lanterma. Am inceput sa ma uit prin jur dar nu vedeam nimic, asa ca era de asteptat sa ma impiedic de ceva.
-Auch! Asta a durut! am spus eu in timp ce ma ridicam de jos.
Rie H.
Rie H.

Mesaje : 18
Data de înscriere : 24/05/2010

Sus In jos

Night shadows Empty Re: Night shadows

Mesaj Scris de Kannon Mar Mai 25, 2010 4:40 am

Era o noapte racoroasă de primăvară , şi norocul meu ca de obicei a fost acela ca Akira , să fie iar în călduri şi să-mi fâstâcească prin pat mai multe căţele , plus că primăvara mai şi năpârleau şi în camera mea era plin de păr şi mirosea a câini , deah dacă nu închid niciodată uşa aia nenorocită , mi-am reproşat în timp ce urcam scările , sufrageria era ocupată deci puteam găsi un loc bun de petrecut noaptea prin pod , ţinând companie şobolanilor probabil , glumesc la faza cu dormitul in pod, nu mi-era somn şi nici că aş fi putut sta în camera mea , aşa că m-am hotărât să văd cum arată podul noaptea. Am deschis uşor uşa care scârţia îngrozitor şi am păşit înăuntrul încăperii cam prăfuite , evitând mişcările bruşte să nu produc vreo avalanşă.
Kannon
Kannon

Mesaje : 29
Data de înscriere : 25/05/2010

Sus In jos

Night shadows Empty Re: Night shadows

Mesaj Scris de Rie H. Mar Mai 25, 2010 4:57 am

Ma uitam buimaca prin jur incercand sa zaresc ceva sa pe cineva dar fara noroc. Incepusem sa-mi dau seama ca fusese o idee proasta sa vin in pod fara lanterna, cand am auzit un scartait ingrozitor. Am inceput sa ma uit in fiecare colt al podului pentru a-mi da seama de unde venea zgomotul.
-Cine e acolo? am inceput sa intreb cu o voce tematoare
Rie H.
Rie H.

Mesaje : 18
Data de înscriere : 24/05/2010

Sus In jos

Night shadows Empty Re: Night shadows

Mesaj Scris de Kannon Mar Mai 25, 2010 4:08 pm

-Uhm....bau bau?am zis eu ironic.Cine întreabă?M-am apropiat de locul de unde provenea vocea fetei , care îmi părea straniu de cunoscută. Mi-am scos telefonul din buzunar şi i-am activat lanterna , punandui-o fetei în ochi , încercând să o analizez. Mi-am atins bărbia cu degetele de la cealaltă mână , în semn că mă gândeam , mi se părea oarecum cunoscută dar nu prea îmi veneau idei pe moment.
Kannon
Kannon

Mesaje : 29
Data de înscriere : 25/05/2010

Sus In jos

Night shadows Empty Re: Night shadows

Mesaj Scris de Rie H. Mar Mai 25, 2010 4:46 pm

-Nu cred in bau bau! am spus eu strambându-mă. Eu intreb! Am facut caţiva paşi inainte tinându-mă de mobila veche din pod, când deodata o lumina mi-a intrat in ochi aşsa că mi-am pus repede mâna la ochi.
-Umm..vrei cumva să la laşi oarbă ? am intrebat in timp ce il căutam cu cealaltă mâna pentru a-i lua sursa de lumină
Rie H.
Rie H.

Mesaje : 18
Data de înscriere : 24/05/2010

Sus In jos

Night shadows Empty Re: Night shadows

Mesaj Scris de Kannon Mar Mai 25, 2010 10:22 pm

-Eh nu cred că sunt atât de rău...doar te analizam...
I-am simţit apoi mâna pe a mea şi am avut o senzaţie ciudată ce mi-a făcut mâna să-mi tremure şi să scap bricheta. Lumina coborâ acum de pe chipul fetei , pe suprafaţa lemnoasă a podelei vechi. Mi-am muşcat instinctiv buza , apoi am prins-o brusc şi puternic de mână.
-Tu...cum naiba te cheamă?am întrebat uşor nervos.
Kannon
Kannon

Mesaje : 29
Data de înscriere : 25/05/2010

Sus In jos

Night shadows Empty Re: Night shadows

Mesaj Scris de Rie H. Mar Mai 25, 2010 11:29 pm

-Aha...deci să înţeleg că eşti rău! am zis chicotind. "Mult mai bine!"am spus când am auzit zgomotul produs de obiect pe podea .Când mi-am dat mâna de la ochi, am fost surprinsă de strângerea puternică a băiatului aşa că am inceput să-mi mişc mâna pentru a mi-o elibera, dar fără noroc, strânsoarea era puternică.
-Rie.. dar mi se spune Riri! De ce eşti aşa nervos? am intrebat făcând referire la strânsoare.
Rie H.
Rie H.

Mesaje : 18
Data de înscriere : 24/05/2010

Sus In jos

Night shadows Empty Re: Night shadows

Mesaj Scris de Kannon Mier Mai 26, 2010 6:35 am

După ce i-am auzit numele , totul a devenit clar , însă în momentul când îl pronunţă am strâns şi mai tare , apoi am eliberat-o brusc. Hm nu cred că ea realizase , dar nu aveam de gând să mă dau de gol.
-Nu...am...patul ocupat şi nu am unde sta ştii...m-a iritat puţin...scuze de ieşire şi cred ca te-am confundat cu cineva , inventez eu acolo ceva , apoi mă aplec să iau brichetă şi închid laterna , băgând-o în buzunar , nu mai aveam nevoie de lumină acum , adică nu voiam lumină....
Kannon
Kannon

Mesaje : 29
Data de înscriere : 25/05/2010

Sus In jos

Night shadows Empty Re: Night shadows

Mesaj Scris de Rie H. Mier Mai 26, 2010 3:35 pm

După ce mi-a eleberat mâna, am tras-o înapoi şi am inceput să o frec uşor. Simţeam cum locul începe să se incălzească, deci. mai mult ca sigur mâna îmi devenea roşie.
-Aha...nu-i nimic! am spus privindu-l, apoi am început să mă intreb ce ar fi făcut dacă era aici persoana respectivă. Mi.-am clăinat capul, semn că numai vroiam să ma gândesc la acest lucru. Am întins din nou mâna spre el, dar am tras-o inainte să-l ating. Nu vroiam ca incidentul de mai devreme să se întâmple din nou.
-Pe tine cum te cheamă? Umm..ai putea să aprinzi din nou lanterna? am intrebat privind în jur.
Rie H.
Rie H.

Mesaje : 18
Data de înscriere : 24/05/2010

Sus In jos

Night shadows Empty Re: Night shadows

Mesaj Scris de Kannon Vin Mai 28, 2010 2:08 am

Într-un fel destul de bizar se pare că mă credea , eram oarecum uşurat. Apoi m-a întrebat despre nume , eh în privinţa asta era în regulă , îmi schimabsem numele , aşa că nu am ezitat prea mult şi am dat răspunsul:
-Uhm Kannon...aşa mă numesc. Uh lanterna?am întrebat eu , în timp ce iar voiam să inventez ceva.Păi lanterna...se pare că s-a spart când a căzut şi nu mai funcţionează...sau nu mai are baterie...nu ştiu.Şi totuşi ce faci prin locul ăsta atât de târziu?
Kannon
Kannon

Mesaje : 29
Data de înscriere : 25/05/2010

Sus In jos

Night shadows Empty Re: Night shadows

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum